Депрессія

У кожної людини іноді буває поганий настрій, з яким можна легко впоратися самостійно. Але якщо стан характеризується не тільки зниженим настроєм тривалий час, а й іншими симптомами, а також негативно впливає на якість життя в цілому, можливо, у вас депресія.

Діагностика депресії

Діагностика депресії проводиться тільки кваліфікованим фахівцем. Але чи є у Вас або у ваших близьких дана проблема і чи необхідно лікування депресії, ви можете визначити за наступними симптомами.

Симптоми депресії:

 • знижений настрій протягом більшої частини дня майже кожен день (наприклад, почуття сорому ,спустошеності, безнадійності, у дітей і підлітків може бути роздратований настрій);
 • помітне зниження інтересу, задоволення, активності протягом дня майже кожен день;
 • істотна втрата або збільшення ваги тіла. Зниження або збільшення апетиту;
 • безсоння або надмірна сонливість;
 • психомоторне збудження або загальмованість, які помітні оточуючим;
 • швидка стомлюваність, втрата енергії;
 • відчуття нікчемності, нерішучості та / або надмірне почуття провини;
 • зниження здатності мислити, запам’ятовувати або концентрувати увагу;
 • нав’язливі суїцидальні думки.

Обов’язкові симптоми депресії: знижений настрій і/або втрата інтересу і отримання задоволення від діяльності, яка раніше радувала.

Якщо ви виявили у себе або своїх близьких 5 (або більше) перерахованих вище симптомів, які тривають два тижні і довше, ми рекомендуємо звернутися за допомогою до фахівця, який застосовує метод когнітивно-поведінкової терапії, який забезпечить лікування депресії.

Допомога при депресії

Допомога при депресії необхідно отримати у кваліфікованих фахівців, які допоможуть вийти з хворобливого стану, поліпшити якість Вашого життя і знизити ризики повторення даної проблеми в майбутньому.

Затяжна депресія і лікування

Депресія-дуже поширене і хворобливий стан. Кожен п’ятий підліток відчуває клінічну депресію. У кожного восьмого жителя нашої планети хоча б раз в житті була дана проблема. І більшість з них мали принаймні один повторний епізод.

Причини депресії

Хоча однозначної та остаточної відповіді на питання про те, що конкретно викликає даний розлад на сьогоднішній день немає, існує три групи факторів, які окремо або в сукупності можуть спровокувати його появу.

Життєві події. Серйозні негативні життєві події можуть викликати даний розлад. Наприклад, смерть близької людини, розлучення, серйозна фінансова невдача, переїзд. Крім того, негативний вплив можуть надати та такі фактори як: проблеми у взаєминах з близькими, труднощі на роботі, самотність і багато іншого.

Моделі мислення. Дуже часто дана проблема також може бути пов’язана з «помилками мислення». Вони можуть включати в себе перебільшення того, наскільки погано йдуть ваші справи, фокусування тільки на негативних моментах в житті, поспішні негативні прогнози життєвих подій і багато іншого. Як правило, має місце так звана депресивна тріада: негативний погляд на себе, на світ і на майбутнє в цілому.

Біохімічний дисбаланс. Біологічна схильність до розладів настрою може активуватися якимось негативним життєвим подією (або декількома подіями). Вважається, що біологічні характеристики даного розладу (порушення сну, втрата апетиту, втрата сексуального інтересу і втома) пов’язані з цим біохімічним дисбалансом.

Фактор ризику

Депресія часто починається в підлітковому віці, 20 або 30 років, але це може статися в будь-якому віці. При цьому у жінок даний розлад діагностується частіше, ніж у чоловіків. Однак частково даний факт може бути пов’язаний з тим, що жінки частіше звертаються за допомогою, забезпечивши лікування депресії.

Фактори, які, можуть підвищувати ризик розвитку даної проблеми:

 • Деякі риси характеру, такі як низька або залежна від думки оточуючих самооцінка, надмірна самокритичність або песимістичність.
 • Травмуючі або стресові події, такі як фізичне або сексуальне насильство, смерть або втрата близької людини, важкі відносини або фінансові проблеми
 • Наявність кровних родичів з депресією, біполярним розладом, алкоголізмом або випадки самогубства в сім’ї.
 • Наявність інших розладів психічного здоров’я, таких як тривожний розлад, розлади харчової поведінки або посттравматичний стресовий розлад.
 • Зловживання алкоголем або наркотичними засобами.
 • Серйозні або хронічні захворювання, включаючи рак, інсульт, хронічні болі або серцеві захворювання.
 • Прийом деяких лікарських засобів.

Терапія при депресії

Хороша новина полягає в тому, що ефективне лікування депресії можливе. Когнітивна поведінкова терапія-Науково підтверджена депресія психотерапія, яка рекомендується в якості терапії першого вибору для лікування депресії. КПТ-структурований, короткостроковий, орієнтований на останні наукові дослідження метод, який допомагає позбутися від негативного мислення і поведінки для вирішення поточних проблем.

Когнітивно-поведінкова терапія включає в себе когнітивний (як ми думаємо) і поведінковий (що ми робимо) компоненти.

У когнітивній складовій лікування терапевт навчає клієнта ідентифікувати Спотворені негативні думки, які викликають негативні емоції. Потім ми вчимося аналізувати достовірність думок і знаходити альтернативні, більш реалістичні думки. Крім того, терапевт допомагає клієнту розпізнати його глибинні переконання, що лежать в основі автоматичного негативного мислення. Наприклад, у людини, яка страждає депресією, може бути глибинне переконання:»я невдаха”. Якщо щось не виходить на роботі (невчасно зданий звіт, критика начальника), у нього виникають досить різкі думки, такі як: «я ніколи не можу закінчити роботу своєчасно», «робота, яку я роблю, марна», «мене звільнять». Майже одночасно з цими негативними думками, людина починає відчувати себе пригніченим, з дуже низькою мотивацією і енергією. Під час когнітивно-поведінкової терапії клієнт вчиться знаходити більш реалістичні альтернативні думки на заміну негативному мисленню. Наприклад» Я не зміг вчасно здати звіт, але наступного разу я докладу всіх зусиль до цього «або»якщо я не покращу рівень продуктивності, мене можуть звільнити, але я знаю, що зможу його поліпшити”. В результаті цієї більш реалістичною оцінки ситуації, людина не буде відчувати себе пригніченим. Крім того, терапевт і клієнт зможуть поставити під сумнів базове переконання: «Я невдаха». Звідки з’явилося таке переконання? Які докази, що підтверджують це переконання, які докази, що спростовують його?

Клініка лікування депресії

У поведінковому компоненті психотерапії терапевт допомагає клієнту оцінити, як різні щоденні дії впливають на настрій і як деякі з них можуть посилити небажані симптоми. Терапевти зазвичай допомагають пацієнтам розробити план дій, заснований на підході до поведінкової активації. У цьому підході терапевт і пацієнт створюють список видів діяльності, починаючи від найпростіших і поступово переходячи до більш складних. Оскільки людина переходить від більш легкої до більш важкої діяльності, його почуття компетентності та задоволення підвищується, що призводить до зменшення пригніченого настрою.

Крім того, самостійна практика навичок КПТ між зустрічами з терапевтом є важливим компонентом лікування депресії.

Лікування депресії в Києві

Лікування депресії в Києві, а також в онлайн форматі з будь-якої точки світу ви можете пройти в нашому центрі когнітивно-поведінкової терапії.

Психотерапія депресії

Психотерапія депресій особливо важлива для хронічної депресії лікування, як допомога при глибокій депресії, але також важлива і як лікування легкої депресії.

Профілактичні заходи та навички когнітивно-поведінкової терапії, використання яких знижує ризик розвитку або повторення депресії:

1. Поліпшення здоров’я:

 • планування більш регулярного сну, навички для усунення розладів сну;
 • планування і введення в життя регулярної фізичної активності.

2. Більше винагороди в житті:

 • вибір, планування і фокус уваги на активностях, які покращують настрій;
 • навички вирішення проблем, що знижують настрій;
 • визначення цінностей, постановка цілей на основі цінностей, реалізація дій у напрямку цих цілей;
 • навички допомоги людям, які потребують підтримки.

3. Більш корисне мислення:

 • перегляд і переоцінка негативного мислення;
 • розпізнавання помилок мислення;
 • зниження кількості румінацій (застрягання в тривалих роздумах);
 • практики подяки;
 • навички подолання занепокоєння (звички переживати про майбутні гіпотетичні катастрофи)

4. Ефективне спілкування:

 • навички, заводити друзів і підтримувати відносини;
 • ассертивна взаємодія з іншими людьми;
 • навички вирішення конфліктів.

6. Навички перенесення дистресу.

7. Наявність плану на випадок, якщо депресія повернеться.

Неодноразове застосування цих навичок до різного роду стресових ситуацій робить новий раціональний підхід більш автоматичним, а неприємні почуття, нереалістично-негативні думки та неефективні дії менш інтенсивними.

Реабілітаційний центр депресія

Наш центр лікування депресії дає можливість не тільки вилікувати депресію без ліків і антидепресантів, але і допоможе в майбутньому запобігати виникненню рецидивів депресії, оскільки ви зможете стати самі собі терапевтом і поліпшити якість життя в цілому.

Запишіться на консультацію прямо зараз
надішліть запит і наш адміністратор зв'яжеться з Вами найближчим часом