Розлади харчової поведінки

Розлади харчової поведінки – дуже складні захворювання, які можуть мати серйозні фізичні та емоційні наслідки, якщо їх не лікувати. З цієї причини вкрай важливо, щоб люди, які займаються розладами харчової поведінки, зверталися за професійною допомогою, особливо з більш клінічно серйозними випадками. Розлади харчової поведінки можна поділити на кілька груп.

Нервова булімія

При нервової булімії у людини спостерігається:

 • періодичні епізоди переїдання, при яких:

– людина за певний проміжок часу (наприклад, годину або кілька годин) з’їдає надмірну кількість їжі (яку вона би при звичайних обставинах не спожила за той же проміжок часу);
– з’являється відчуття відсутності контролю над прийомом їжі під час епізоду переїдання (наприклад, важко зупинитися, контролювати, скільки і що їсти).

 • з’являється компенсаторна поведінка після нападів переїдання для того, щоб уникнути збільшення ваги, наприклад, свідоме викликання блювоти, прийом препаратів (сечогінного, проносного і інших), надмірні фізичні вправи або дієти;
 • переїдання і застосування компенсаторної поведінки відбувається раз в тиждень (в середньому) протягом 3 місяців;
 • самооцінка, яка надмірно залежить від ваги і зовнішнього вигляду.

Розлади харчової поведінки з нападами переїдання

При розладі з нападами переїдання (компульсивному переїданні) відбуваються періодичні напади переїдання, які характеризуються надмірним вживанням їжі та відсутністю контролю, як і при нервової булімії. Але немає компенсаторної поведінки. При цьому людина може швидко набирати вагу, що впливає на зовнішній вигляд, здоров’я і може викликати багато переживань. Напади переїдання відбуваються раз в тиждень (в середньому) протягом 3 місяців.

При епізодах переїдання:

 • вживання їжі відбувається швидше, ніж зазвичай;
 • може бути надмірне вживання їжі до відчуття дискомфорту в шлунку;
 • вживання їжі не пов’язане з почуттям голоду;
 • часто людина вживає їжу наодинці через почуття сорому чи провини,
  пов’язаного з надмірністю кількості їжі;
 • почуття відрази до самого себе, депресія, відчуття провини після нападів передання.

Компульсивне переїдання може завдавати страждань людині і суттєво впливати на різні сфери життя (сімейне, сексуальне, професійне, здоров’я). Якщо Ви помітили у себе або у Ваших близьких такі симптоми, ми рекомендуємо звернутися за допомогою до фахівців нашого центру з метою отримання ефективного і кваліфікованого лікування розладів харчової поведінки.

Запишіться на консультацію прямо зараз
надішліть запит і наш адміністратор зв'яжеться з Вами найближчим часом